Головна » 2016 » Квітень » 1 » "Брага" - "Шахтар": 1-2, 0-4! Крок в півфінал Ліги Європи!
17:07
"Брага" - "Шахтар": 1-2, 0-4! Крок в півфінал Ліги Європи!

"Брага" - "Шахтар": 1-2

1/4 фіналу Ліги Європи. Перший матч.

Гол: Вілсон Едуардо, 89 -  Ракицький, 45, Марлос, 75.

"Шахтар": Пятов - Срна, Ордець, Ракицький, Ісмаїлі - Малишев, Степаненко, Коваленко (Бернард, 89)  - Марлос (Едуардо, 83), Тайсон (Дентіньо, 79) - Феррейра

Хто зробить наступний крок? Крок в півфінал... Стратегічна битва в Португалії давала привід для роздумів Луческу над тактикою, хоча і так було зрозуміло, що гірники будуть грати від оборони на контратаках. В чемпіонаті Мірча ще раз проти "Металіста" (8-1, Тайсон-3, Ісмаілі, Феррейра, Марлос, Едуардо, Бернард) перевірив пару центральних захисників Ордець-Кривцов, адже Кучер через вилучення пропускав матч, а Ракицький отримав травму. Букмекери невелику перевагу в першому матчі віддали господарям.

І все ж Ракицький відновився і вийшов з Ордецем в основі. Майже цілий тайм гірники терпіли в захисті (кілька раз виручав Пятов, володіння мячем 60 проти 40), стратегічно вичікуючи свого шансу і вже на останніх хвилинах першого тайму після контратаки і пасу пятою Коваленка міг забивати Марлос, але захисники в підкаті перевели мяч на кутовий. Тайсон подав з кутового і після відскоку Ракицький потужно відправив мяч в ворота. 0-1.

Другий тайм почався з атаки "Шахтаря" - це після прострілу Ісмаілі Малишев пробив в воротаря. "Брага" відповіла супермоментом, коли удар Болі блокували троє захисників, а потім постріл Рафаеля Сілви прийняла поперечка. Через кілька хвилин Срна подає кутовий після якого Степаненко пробиває - блокує захисник. На 67-й вже Малишев блокує удар португальця... На 75-й Пятов пасом через ціле поле розпочинає атаку, Срна віддає на Марлоса, той перепасовує на Ферейру і - 0-2! Дальше Луческу зробив свої традиційні три заміни, але на 89-й хвилині Вілсон Едуардо головою забиває гол. 1-2. Перемога в Португалії і тепер матч-відповідь в Львові без Ракицького.

"Шахтар" - "Брага": 4-0

1/4 фіналу Ліги Європи. Матч-відповідь.

Гол: Срна, 25 пен, АГ, 41., Коваленко, 50, АГ, 74.

Знову "Шахтар" не встигає відновитися після виснажливих матчів в Лізі Європи, а тому втрачає очки в чемпіонаті проти "Сталі" Дніпродзержинськ (3-3, Голи Едуардо, Дентіньо, Малишев). Цікаво, що Луческу остерігався цієї гри, а на полі були всі основні захисники, проте пропускав гру Тайсон, а Ферейра, Едуардо і Малишев вийшли на заміну.

В Лізі Європи в Львові вийшли всі найсильніші на той момент, відповідно Ракицького замінив Ордець.

На 15-й хвилині арбітр міг призначати пенальті, коли Кучер в підкаті замість мяча зачепив нападника "Браги", але пощастило.... Вже через десять хвилин на 25-й хвилині Марлос віддавав пас на Коваленка, який через помилку захисника вискочив один на один з воротарем, обіграв його і заробив пенальті. Срна пробив точно. 1-0. Через кілька хвилин мяч після удару Тайсона португальці винесли з лінії воріт, а потім Факундо Ферейра влучив у стійку...

Наступний сплеск атак глядачі побачили на 40-й хвилині - це після прострілу Ісмаілі спочатку трохи не дотягнувся Коваленко, а потім простріл Срни замість Факундо Ферейри замкнув захисник "Браги" - АГ. 2-0.

В другому таймі гірники продовжили тиснути на суперника і на 50-й хвилині Коваленко замикає простріл Срни. 3-0! Дальше міг забивати Малишев, Ферейра, але на 74-й дубль робить захисник "Браги" Р. Ферейра після прострілу Тайсона. 4-0.

Після вильоту чеської "Спарти" від "Вільяреала" крім "Шахтаря" в Лізі чемпіонів та Лізі Європи залишилися лише команди з ТОП-3. Супер-матч видали Ліверпуль - Борусія Д: 4-3 (на 78 і 91-й хвилинах Ліверпуль вирвав путівку в 1/2 фіналу).