Меню фан сайт ФК Енергетик
Форма входу
Логін:
Пароль:
Головна » 2013 » Січень » 12 » Футбольні клуби від яких залишилось тільки ім'я
18:28
Футбольні клуби від яких залишилось тільки ім'я

Але навіть на тлі цієї масової епідемії неспроможності справжньою бомбою вибухнула звістка про те, що відразу трьох учасників може втратити Прем'єр-ліга. Поки не хочеться вірити, що «Арсенал», «Кривбас» та «Волинь» оголосять про банкрутство, однак залізний привід згадати «передчасно пішли» з нашого футболу ми отримали.

Отже, вип'ємо, не цокаючись, за ...

... Вінницьку «Ниву»

Один з двох розвалившихся клубів-учасників єврокубків. Правда, якщо ЦСКА, по суті, став «гумусом» для проростання «Арсеналу», то вінницький колектив, який опинився без гроша в казні влітку минулого року, на жаль, втратив професійний статус і ось вже півроку живе тільки в вболівальника пам'яті. А згадати - є що. З 1958 року, коли у Вінниці сформували візитну команду Південно-Західної залізниці, місцеві майстри шкіряного м'яча завоювали авторитет суперників і любов шанувальників. У різні роки тут виступали Валентин Трояновський, Стефан Решко, Віктор Прокопенко, Іван Шарій, Василь Рац, Вадим Тищенко, Іван Вишневський та Сергій Попов. У сезоне-1995/96 вінничани дісталися до фіналу Кубка України і, поступившись там київським «Динамо», представляли нашу країну в Кубку Кубків, де пройшли перше коло.

нива

... Бориспільський «БОРИСФЕН»

Заснований в 1993-му колектив з «авіаційного» передмістя столиці здобув славу справжньої кузні кадрів для збірних України різного віку. Серед понад півсотні гравців, що виступали у синьо-жовтій формі, є унікум - Геннадій Литовченко: єдиний, кого до складу національної команди викликали з клубу другої ліги. Кольори «Борисфена» захищали Олег Кузнєцов і Віктор Чанов, Андрій Гусін та Едуард Цихмейструк, Юрій Максимов та Сергій Коновалов. Тренували бориспільців Віктор Колотов, Володимир Безсонов та нинішній наставник збірної України Михайло Фоменко. Через фінансові труднощі «Борисфен» знявся з турніру клубів другої ліги в розпал сезона-2006/2007.

борисфен

 ... Одеський СКА

Створення в 1999 році «Чорноморця-2» на базі армійської команди Одеси навряд чи стало втіхою для колективу, який свого часу непримиренних конкурентів-моряків запросто брав на абордаж. У середині 1960-х обидва представники Перлини біля Чорного моря виступали в першій групі Класу А радянського футболу - тодішньої вищій лізі. Одеса - єдине місто, яке може похвалитися таким досягненням, крім колишніх на особливому положенні Москви і Ленінграда. СКА, утворений ще в 1944-му, був і серед учасників першого чемпіонату Незалежної України, однак фінішував на останньому місці - без армійських «погон», як СК «Одеса». Серед найяскравіших миттєвостей біографії - вихід у півфінал Кубка СРСР-1960 і виступ у складі команди майбутнього володаря «Золотого м'яча» Ігоря Бєланова.

ска

... Івано-франківське «Прикарпаття»

Ще один учасник прем'єрного чемпіонату України-1992 знявся з «пробігу» рівно до 20-річчя старту національних змагань. Після вильоту за підсумками «весняного» першості і другого пришестя на цілих шість років. Клуб, заснований в 1940 році як «Спартак», в складі якого колись грав майбутній олімпійський чемпіон Мельбурна Йожеф Беца, клуб-учасник чвертьфіналу Кубка Союзу-1957, на заході своєї історії виявився привабливий для потенційних інвесторів лише ... територією навколо стадіону «Рух», яку можна було б забудувати. Підсумок - область залишилася без єдиної професійної команди, адже парою місяців раніше припинив існування і бурштинський «Енергетик».

прикарпаття

 

... Шепетівський «ТЕМП»

Бізнесмен Джумбер Нішніанідзе подарував одному з оспіваних Остапом Бендером міст великий футбол: створений при однойменному кооперативі «Темп» став останнім володарем аматорського Кубку УРСР і, завдяки цьому, потрапив в число учасників першого чемпіонату Незалежної України. Хоч і фінішував останнім у своїй підгрупі, зате завдав єдине серед усіх клубів еліти поразку майбутньому чемпіонові - сімферопольської «Таврії»! Вилетівши у другий дивізіон, шепетовці там не затрималися, повернувшись міцним колективом - з колишніми (Георгій Кондратьєв) і майбутніми (Сергій Скаченко) зірками в складі. Але - ненадовго. А в 1996-му, передислокувати перед тим у Хмельницький і Кам'янець-Подільський, і зовсім знизив темп до ... нуля, поставивши крапку в своїй шестирічній біографії.

темп

 ... Рівненський «ВЕРЕС»

Суперник «Темпу» по останньому фіналу Кубка УРСР мав куди більш багату історію, але епілог її вийшов настільки ж жалюгідним. І у «Вереса» був свій меценат - Валерій Коротков. При ньому клуб, з родоводом ще з 1958 року, з першої спроби пробився з другого українського дивізіону в еліту, де підніс кілька сенсацій - зокрема, вибив у чвертьфіналі кубкового розигриша-1993/94 київське «Динамо» Михайла Фоменка і фінішував четвертим за підсумками першого кола. Вискочки-провінціали їздили на матчі зухвало розкішним двоповерховим автобусом, якому заздрили багато «старших». У складі вистачало перспективної молоді, яку вів вперед нев'янучий Ігор Яворський. Але і для рівненців казка завершилася дуже скоро - колектив вельми жваво покотився вниз. У першому колі турніру клубів другої ліги сезону-2010/11 «Верес» встановив національний рекорд - програв усі матчі. На другий команда вже просто не вийшла.

верес


... Запорізьке «Торпедо»

Заснований при заводі «Авто ЗАЗ" у 1982 році, клуб, на старті самостійності українського футболу перебравшись з другої союзної ліги у вищу національну, фінішував там вище земляків з «Металурга». Протримавшись серед клубів еліти до 1998-го, автозаводці, у складі яких в різний час виступало досить відомі виконавців, а серед тренерів були Євген Лемешко, Леонід Колтун, Ігор Надєїн і В'ячеслав Грозний, знизилися в класі. А в 2002 році криза накрила підприємство, і від утримання футбольного «цеху» його нові власники відмовилися.

торпедо

... ФК «ХАРКІВ» і ФК «ЛЬВІВ»

Дві метелики-одноденки - одна із заходу, інша зі сходу України - не побоялися обпектися об вогонь гарячих футбольних пристрастей. Більш того - самі ж підкинули полін у багаття інтриги, ненадовго піднявши до національного рівня статус дербі в своїх містах. У сезоне-2006/2007 форвард «Харкова» Олександр Гладкий став кращим снайпером чемпіонату України, а влітку того ж року відразу кілька повпредів клубу в складі «молодіжки» виграли срібло європейського чемпіонату. У 2010-му ідейний президентство у ФК «Харків» нинішнього глави УФПЛ Віталія Данилова призвело до страйку футболістів і виключенню колективу з числа професійних. Зліт ФК «Львів», правонаступника стрийського «Газовик-Скала», пов'язаний з фінансовими вливаннями керованої Юрієм Кіндзерським страхової компанії. Проіснувавши на рік більше харківського «тезки» і засвітившись в еліті, «леви» розпустили свій прайд. Причину вказувати? Або самі здогадуєтеся? ..

львів

 Так і не спробували смаку виступів серед провідних наших клубів, але, тим не менш, залишили яскравий слід на вітчизняному футбольному небосхилі житомирське «Полісся» та Краснопільський «Явір», запорізький «Віктор» і луганське «Динамо». На жаль, не скрізь славні традиції підкріплюються сьогодні дзвоном монет. Тому і тостів мовчазних з кожним роком стає все більше, ніж заздоровниць ...

Інформація з сайту galsports.com

Переглядів: 1096 | Додав: БЕХА | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
користувачів: 0
Міні-чат
Made by Ярослав Бацала, Микола Бацала and Руслан Терлецький; 24.02.2009 - 2024