Головна » 2011 » Серпень » 22 » Ільющенков скоро буде в основі "Карпат"?
12:59
Ільющенков скоро буде в основі "Карпат"?
7-ий тур. 20.08.2011, 16:00. Поштове. НТБ ФК «Таврія». Сонячно. +27°С. 200 глядачів

«ТАВРІЯ»: Сітало (Юдін, 63), Опарін, Граф (Олексенко, 64), Верещак, Смігунов (Ахраров, 57), Марковіч, Матвієнко, Гончаренко (Горбатко, 46), Мельник (Барінов, 46), Степанюк, Коробка.
Запасні: Комлєв, Пелюшенко.
Тренер – Сергій Драгунов.

«КАРПАТИ»: Ільющенков, Савченко, Токар, Подоляк, Гудак, Озарків, Чачуа, Гурулі (Покладок, 90+4), Семчук (Ботвинник, 65), Страшкевич (Конкольняк, 74), Козел (Смук, 59).
Запасні: Данкович, Шекель, Поручинський.
Тренер – Андрій Сапуга.

Гол: Подоляк, 35.

Попередження: Смігунов, 53 – Гудак, 61, Смук, 74, Ільющенков, 85.
Вилучення: Ботвинник, 82.

Зігравши максимально дисципліновано в обороні та реалізувавши свій шанс при розіграші стандарту, молодіжна команда «Карпат» у грі 7-го туру першості України у гостях з мінімальним рахунком 1:0 взяла гору над однолітками з сімферопольської «Таврії». Зазначимо, що це друга перемога поспіль підопічних Андрія Сапуги після серії з трьох поразок.

Дебют гри пройшов у рівній і спокійній боротьбі – суперники стартові хвилин 10–12 діяли обережно, ніби придивлялися один до одного. Першими до більш активних дій перейшли господарі, які й мали відкривати рахунок матчу. На 13-й хвилині Олександр Гончаренко на лівому фланзі накрутив трьох захисників і прострілив низом – м’яч після кількох рикошетів відлетів до Руслана Степанюка, який в дотик пробивав по воротах метрів з восьми. Можна лише гадати, як зумів зреагувати на цю гармату кіпер гостей Олександр Ільющенков, який і в подальшому не раз виручав свою команду у практично безнадійних ситуаціях. Не хочеться наврочити, але схоже, Сашко вже адаптувався у новому для себе колективі і починає розкривати свій потенціал. В усякому разі сьогодні в його діях і близько не було тої нервозності, яку ми спостерігали в дебютному для нього матчі з «Ворсклою».

А роботи в Ільющенкова нині було більш ніж достатньо. Відбивши вбивчий постріл Степанюка, вже за дві хвилини йому знову довелося демонструвати свою реакцію. І знову передачу з лівого флангу атаки таврійців виконав Олександр Гончаренко, а по воротах з району 11-метрової позначки зльоту пробивав досвідчений Володимир Коробка. Але воротар «Карпат» і цей удар відбив, а захисники, вибивши м’яча на кутовий, не дозволили суперникам зіграти на добиванні.

Треба відзначити, що незважаючи на ігрову перевагу «Таврії», «зелено-білі» в обороні діяли дисципліновано і без паніки, а при нагоді організовували й контрнаступ. Першу нагоду самим відкрити рахунок наші хлопці отримали на 27-й хвилині. Сандро Ґурулі та Ігор Озарків розіграли штрафний і останній віддав передачу на грузина – той зліва пробивав практично від лицьової лінії. Втім, незважаючи на гострий кут, удар вийшов дуже небезпечний – круглий полетів під поперечку, але кіпер сімферопольців Сергій Сітало у затяжному польоті зумів таки дотягнутися кінчиками пальців до м’яча і перевів його на кутовий.

Однак другий небезпечний момент гостей, що виник через вісім хвилин після першого, таки закінчився взяттям воріт господарів. Зазначимо, що як і в першому випадку, «зелено-білі» оригінально розіграли штрафний. Тепер вже Сандро Ґурулі елегантно перекинув м’яч через стінку, а центральний захисник карпатівців Роман Подоляк вдало зіграв на випередження головою і технічно зрізав його у дальній кут – 0:1. Все трапилося настільки миттєво, а головне стало повною несподіванкою для таврійців, що їхній кіпер як зайняв позицію на лінії воріт ще до розіграшу стандарту, так на ній і залишився, навіть не спробувавши зреагувати на удар. Напевне такі голи можна показувати по відео на теоретичних заняттях як у ДЮСШ, так і в професійних клубах.

Пропущений гол особливо на малюнок гри не вплинув. Хіба додав трохи впевненості та віри в позитивний результат «зелено-білим». Однак при цьому господарі знову стали діяти доволі активно через фланги і наприкінці тайму мали дві хороші нагоди відіграти пропущений м’яч. На 41-й хвилині Петро Опарін з правого флангу виконав передачу верхом на Руслана Степанюка, який пробивав головою по воротах Олександра Ільющенкова практично без супротиву оборонців, але м’яч пішов трохи вище поперечки. А за хвилину, після подачі кутового, вже лівий захисник «Таврії» Кирило Смігунов (син знаного в минулому гравця «Шахтаря» і «Таврії» Віктора Смігунова), якого у власному карному чомусь загубили гості, головою зряче замикав дальню стійку, але до взяття воріт забракло лічені сантиметри.

По перерві, як і в першому таймі, перші 10–12 хвилин гра була рівною, а події розвивалися головним чином між двома карними майданчиками. І знову першу небезпеку воротам суперника в таймі створили кримчани. На 58-й хвилині Слободан Марковіч, який через перебір жовтих карток не зможе завтра зіграти в матчі основних команд, а тому вирішив сьогодні допомогти своїй молодіжці, отримав м’яча на лінії карного майданчика і без перешкод зі сторони суперників потужно пробив у дальній кут. Навряд чи в цій ситуації кіпер карпатівців міг врятувати ситуацію. Однак його майстерність і не знадобилася – м’яч пройшов майже впритул із стійкою, але із зовнішньої сторони воріт. Зате за шість хвилин Олександр Ільющенков в черговий раз довів, що сьогодні був якраз саме його день. Після чергової передачі з флангу, цього разу правого, Віктор Горбатко, який в перерві замінив Олександра Гончаренка пробивав головою не більше, ніж з метрів восьми. Однак Олександр Ільющенков вже вкотре блискуче відреагував на розстріл своїх воріт.

Блискуча гра воротаря карпатівців в певній мірі збила атакувальний запал таврійців.
А можливо, вони просто трохи втомилися, тому й вирішили взяти невеличку паузу. Десь хвилин 20 нічого особливого у грі не відбувалося. Ні, господарі продовжували атакувати, але гості дуже впевнено тримали оборону і непогано контратакували. Однак до по-справжньому гострих моментів справа не доходила.

Так тривало до 83-ої хвилини, коли за грубу гру проти Руслана Верещака арбітр показав пряму червону картку Роману Ботвиннику, який у середині другого тайму вийшов на поле замість Вадима Семчука. Залишившись у чисельній меншості, підопічні Андрія Сапуги всі свої сили зосередили на безпеці власних воріт, намагаючись в такий спосіб довести гру до переможного для себе завершення.

Зрештою, подібний вибір виявився правильним – як не намагалися підопічні Віктора Драгунова принаймні відігратися, нічого у них не виходило. Хоча дві чудові нагоди, обидві після передач верхом, вони таки створили. Спочатку, на 85-й хвилині, Руслан Степанюк з лівого флангу виконав довгу діагональну передачу на дальню стійку, де Володимир Коробка головою скеровував круглого у дальню «дев’ятку», але забракло влучності – трохи зависоко. А за дві хвилини вже Слободан Марковіч прорвався лівим флангом, пройшов вздовж лицьової лінії і зряче накинув бальон на голову Віктора Горбатка. Той метрів з п’яти пробив головою у ліву «шістку» воріт гостей, але вкотре Олександр Ільющенков виявив свою суперреакцію...

Додамо, що перемога над «Таврією» дозволила молодіжці «Карпат» не лише повертатися додому у гарному настрої, а й піднятися у турнірній таблиці на три щаблі і тепер вони займають 9-те місце.

Переглядів: 659 | Додав: luka | Рейтинг: 0.0/0