Головна » 2013 » Січень » 19 » "Карпатам" - 50. 25 найпам‘ятніших матчів в історії львів‘ян. Частина 4
11:22
"Карпатам" - 50. 25 найпам‘ятніших матчів в історії львів‘ян. Частина 4

24 квітня 2010 року

27-й тур чемпіонату України-2009/2010

«Карпати» - «Динамо» Київ – 1:0 (0:0)

Гол: Батіста 63

«Карпати»: Тлумак, Ґодвін, Кожанов (Ю. Габовда 90+3), Ощипко, Батіста, І. Мілошевіч, Петрівський, Кополовець (Ґурулі 67), Тубіч, Худоб’як, А. Ткачук (Мартинюк 90). Тренер – Олег Кононов

«Динамо»: Шовковський, Даніло, Бетао, Ґіоане (Р. Зозуля 32), Вукоєвіч, Ярмоленко (Несмачний 68), Мілевський, Р. Єременко (Гармаш 76), Михалик, Маґрао, Юссуф. Тренер – Валерій Газзаєв

Судді: В. Швецов (Одеса) – Ольшанецький (Івано-Франківськ), Бицкало (Одеса)

Львів. Стадіон «Україна». 27 029 глядачів

Вилучення: Р. Зозуля 39, друге попередження

То вже були новітні «Карпати», ті, які є еталоном для нинішнього покоління львівських вболівальників. Олег Кононов втілив мрію власника клубу про команду з атакувальним стилем в життя. Невідомий до приходу у Львів білоруський фахівець продемонстрував аксакалам українського тренерського цеху, що, виявляється, грати з позиції сили, за схемою 4 – 3 – 3 можна й не маючи у складі вартісних виконавців. В чемпіонаті-2009/2010 «Карпати» стали п’ятими, а перемога перемога над «Динамо» була найяскравішою для львівн в тому сезоні.

"Карпатам" - 50. 25 найяскравіших матчів в історії львів’ян. Частина 2 - изображение 6

Фото - ФК "Карпати"

Кияни приїхли до Львова лише за перемогою, бо їх відставання від «Шахтаря» на той час, за чотири тури до фінішу становло три очки. Втім, господарі грамотно оборонялися, не дозволивши суперникові створити справді стовідсоткових нагод для взятя воріт, й при цьому не забували розгортати потужний маховик організованих контратак. В одній з таких Денис Кожанов віддав справа передачу на Батісту, а той, прийнявши м’яча на груди й не давши йому опуститися на землю, другим дотиком спрямував «сферу» в ближній кут воріт Шовковського.

26 серпня 2010 року

Раунд плей-офф Ліги Євро-2010/2011. Матч-відповідь

«Карпати» - «Ґалатасарай» Стамбул, Туреччина – 1:1 (0:0)

Голи: Айдин Їлмаз 90+1, Федецький 90+3

«Карпати»: Тлумак, І. Мілошевіч, Тубіч, Кожанов (Кополовець 79), Зеньов (Батіста 89), Худоб’як, Голодюк (Ґурулі 41), А. Ткачук, Федецький, С. Кузнецов, Авелар. Тренер – Олег Кононов

«Ґалатасарай»: Уфук Джейлан, Нілл, Алі Туран (Емре Чолак 81), Бариш Езбек, Арда Туран, Барош, Мустафа Сарп (Айдин Їлмаз 74), Айхан Акман, Хакан Балта, Сервет Четін, Сердар Езкан (Лорік Цана 49). Тренер – Франк Райкард

Судді: Кінгефер – Борнгорст, К. Фішер (усі – Німеччина)

Львів. Стадіон «Україна». 27 925 глядачів

Вилучення: С. Кузнецов 71, Федецький 90+4, друге попередження

У Стамбулі «Карпати» покарали суперника за зверхність. Два Сергії – Кузнецов і Зеньов – у першому таймі влаштували на «пекельному» «Алі Самі Єні» щось на зразок холодного душу. Щоправда, в другій половині перевага турецького ґранда була відчутною і гостям пощастило, що в їхні ворота влетіло лише два голи. Інша річ – матч-відповідь у Львові. Олегу Кононову треба віддати належне за те, як добре він підготував команду з психологічної точки зору.

Мабуть, це була б ідеальна з точки зору оборонних дій гра. Якби не епізод на останній хвилині. Арда Туран виконав непоганий пас від середньої лінії на хід Айдину Їлмазу. Неманья Тубіч, котрий опікав турка, в останню мить спіткнувся й дозволив суперникові вийти один на один з Андрієм Тлумаком. Айдин майстерно поклав м’яч у кут – 0:1.

Це був шок. Переповнені трибуни «України» були пригнічені. Хтось панічно залишав свої місця, хтось спостерігав за подією стоячи в пригніченому стані. Але «Карпати», розігравши м’яч у центрі поля, зробили відчайдушну спробу відігратися. Таке враження, що гості вже святкували перемогу і не були готові боротися, забувши, що попереду ще всі чотири додані арбітром хвилини. На передостанній з них Ігор Худоб’як на швидкості увірвався в карний майданчик, виграв силову боротьбу у трохи інфантильного в даному епізоді Хакана Балти і віддав передачу на лінію воротарського майданчика. Першим на м’ячі був Федецький. Артем у дотик спрямував «кулю» під поперечину - 1:1!

Трибуни вибухнули в шаленому гулі. Повсюдно запалали паперові факели, немов у роки найбільш знакових тріумфів львів’ян ще в радянські часи. Гравці «Карпат» зробили коло пошани, а потім ще довго залишалися на полі, дякуючи вболівальникам, які не бажали розходитися з трибун. Пізніше свято перенеслося на вулиці Львова, де навіть в четвертій годині ночі було людно, всюди можна було побачити шанувальників улюбленого клубу в його біло-зелених футболках, а з барів лунало «А ми йдемо, і наші ріднії «Карпати» до перемоги ведемо».

16 вересня 2010 року

Перший тур групового турніру Ліги Європи-2010/2011

«Карпати» - «Боруссія» Дортмунд, Німеччина – 3:4 (1:2)

Голи: Нурі Шахін 12, з пенальті, Ґьотце 27, Голодюк 44, Кополовець 52, Кожанов 78, Барріос 87, Ґьотце 90+2

«Карпати»: Тлумак, І. Мілошевіч, Тубіч, Ґодвін, Кожанов (Чечер 90+2), Зеньов, Петрівський, Худоб’як, Голодюк, Батіста (Кополовець 13), Авелар. Тренер – Олег Кононов

«Боруссія»: Вайденфеллер, Н. Суботіч, Нурі Шахін, Гуммельс, Барріос, Ґросскройц (Р. Левандовскі 64), Бендер (Антоніо да Сілва 80), Каґава (Блащіковскі 64), Овомоєла, Шмельцер, Ґьотце. Тренер – Юрґен Клопп

Судді: Чіркетта – М. Наварро, Габеггер – Б’єрі, Генні (усі – Швейцарія)

Львів. Стадіон «Україна». 28 045 глядачів

Після цієї поразки львів’ян проводжали з поля так, як команди рідко проводять після перемог. «Карпати» вперше грали проти суперника такого рівня і цілком могли залишити поле бою не на щиті, а зі щитом. Щоб передати атмосферу цього поєдинку, достатньо зацитувати оборонця гостей Матса Гуммельса: «В Німеччині не існує стадіону, на якому я неохоче граю через специфіку тамтешньої глядацької підтримки. Однак гостьовий матч із «Карпатами» був справжнім пеклом. Може, з боку це виглядало трохи інакше, але я говорю про відчуття, коли перебуваєш на полі. З моменту, коли "Карпати" скоротили рахунок до 1:2, почалося дійсно пекло – аж до рахунку 4:3 на нашу користь. Таке я відчував рідко».

Господарі розпочали зустріч нервово. Хоча вже на другій хвилині – більше на емоціях – Батіста, скориставшись помилками суперника в центрі оборони, ледве не відкрив рахунок. У центрі штрафної площі бразилець опинився один, але пробив у воротаря. А далі – помилки. Одна з них призвела до голу вже 12-й хвилині. Каґава після вертикального пасу увійшов до штрафного майданчика «Карпат» і намагався обіграти Тлумака, але був збитий. Справедливий пенальті. Нурі Шахін б’є впевнено і відкриває рахунок – 0:1. До всього іншого «Карпати» втратили через травму Батісту. Дискваліфікований центрфорвард Сергій Кузнецов замінити бразильця не міг. Кононову довелося випускати Михайла Кополовця – крайнього гравця. Він зайняв місце на правому краю півоборони, а Зеньов перемістився в центр нападу.

Поки львів’яни приходили до тями, дортмундці подвоїли рахунок. Після вкидання м’яча з ауту Ґодвін на своїй половині поля віддав традиційну поперечну передачу. Голодюк був змушений її приймати, але промахнувся. Шмельцер підхопив м’яч, увірвався з ним до штрафного майданчика і віддав на Ґьотце. Маріо не залишив шансів Тлумаку – 0:2.

А далі був характер. Піймавши гостей на мінімальній розслабленості, господарі ще до перерви скоротили рахунок. Отримавши діагональну передачу зліва, Кожанов віддав пас в напрямку воріт на Зеньова. Оборонці гостей не розібралися і викинули м’яч під ноги Голодюка. Олег пробив точно в кут – 1:2. Початок другого тайму ситуації не змінив. Дортмундці почали другу половину незосереджено і це незабаром призвело до другого голу в їхні ворота. Кополовець обікрав Гуммельса і зрівняв рахунок. Далі – більше. Протягом значної частини другого тайму гості переваги собі повернути не могли. Більш того, при абсолютно рівній грі і більшому бажанні господарів на 78-й хвилині «Карпати» вийшли вперед. Після двох поспіль влучань гравцями гостей в поперечину Тлумак сильно вибив м’яч на половину «Боруссії». Кожанов втік від оборонців і пробив повз Вайденфеллера - 3:2!

Проте переваги «Карпати» не втримали. Повівши в рахунку, львів’яни відверто занервували. З’явилися незрозумілі помилки, через які сталося те, чого не повинно було відбуватися. На 87-й хвилині Барріос в оточенні трьох оборонців зумів обігратися в стінку і, вийшовши один на один з Тлумаком, зрівняв рахунок. А в той момент, коли львів’яни намагалися збити темп, гості довгою передачею знайшли Блащиковскі. Той швидко зліва віддав у центр на Барріоса. Лукас м’яко відпасував ще далі вправо на Ґьотце. Маріо прийняв в центрі штрафної площі на груди і другим дотиком спрямував м’яч у ворота - 3:4. Катастрофа. Однак після матчу вболівальники проводжають «Карпати» овацією.

13 березня 2011 року

21-й тур чемпіонату України-2010/2011

«Карпати» - «Шахтар» Донецьк – 1:0 (0:0)

Гол: Р. Кочіш 58

«Карпати»: Богатінов, А. Ткачук, Ощипко, Кожанов (Ґодвін 71), Р. Кочіш (Зеньов 86), І. Мілошевіч, Лукас (Кополовець 65), Федецький, Худоб’як, Балажіц, Голодюк. Тренер – Олег Кононов

«Шахтар»: П’ятов, Срна, Ракицький, Чигринський, Р. Рац, Степаненко (Виценець 73), О. Гай (Жадсон 54), Мхітарян, Вілліан (Дуґлас 61), Эдуардо, Луїс Адріано. Тренер – Мірча Луческу

Судді: В. Швецов (Одеса) – С. Соботюк, Халамендик (обидва – Київ)

Львів. Стадіон «Україна». 27 000 глядачів

Цей матч можна назвати лебединою піснею команди Олега Кононова. Після двох поспіль сезонів, котрі «Карпати» завершили п’ятими, команда, котра для подальшого прогресу потребувала підсилення, зупинилася в своєму розвитку. Можливо, важелі управління над колективом втратив сам Олег Георгійович. Так чи інакше, цей поєдинок проти «гірників», котрі приїхали у Львів з солідною перевагою над динамівцями в ранзі без п’яти хвилин чемпіонів, галичани провели блискуче. Надто – Ігор Худоб’як, для якого цей матч був одним з кращих в кар’єрі.

Ігор бився, наче лев, нав’язував силову боротьбу суперникам і вигравав її. Власне, капітан і організував переможний для «Карпат» гол. Підхопивши м’яч на лівому краї, він з легкістю пройшов Срну і Чигринського, а потім відпасував від лицьової лінії під удар Кожанову. Денис пробив під поперечину, а Разван Кочіш підкоригував «кулю» головою в сітку.

4 листопада 2012 року

14-й тур чемпіонату України-2012/2013

«Карпати» - «Кривбас» Кривий Ріг – 6:0 (4:0)

Голи: Кенія 6, Гладкий 23, Лукас 29, Штіліч 40, Лукас 55, Лукас 89

«Карпати»: Богатінов, Ксьонз, Пластун, І. Мілошевіч (Жовтюк 59), Ощипко, Худоб’як, Даушвілі (Озарків 83), Штіліч, Лукас, Гладкий (Загідулін 73), Кенія. Тренер – Ніколай Костов

«Кривбас»: Рева, П. Пашаєв, Лисицький, К. Петров (Дедечко 32), В. Сердюк (С. Балич 35), Льопа, Лобжанідзе, Матіч, Бартуловіч, Прийомов, О. Антонов (Єслінек 63). Тренер – Олег Таран

Судді: Є. Арановський – Ярмолинский (обидва – Київ), Бучинський (Тернопіль)

Львів. Стадіон «Україна». 9 200 глядачів

Вилучення: Льопа 48, небезпечна атака суперника з ризиком нанесення травми

То була феєрія від львівського тріо Лукас – Штіліч – Кенія в поєднанні з комічними діями оборонців «Кривбасу» Кирила Петрова, Віталія Лисицького, Учі Лобжанідзе та їхніх партнерів. Можливо, цей матч і не вартувало включати в одну когорту з вище перерахованими. Якби не одне «але». 6:0 – то найбільша в історії «Карпат» перемога в матчах серед елітних команд. В нижчих ешелонах більше вони перемагали лише раз, коли 12 серпня 1968 року в ранзі колективу другої групи класу А розгромили з рахунком 8:0 гродненський «Неман».

Переглядів: 576 | Додав: БЕХА | Рейтинг: 0.0/0