Головна » 2010 » Травень » 22 » Наступний суперник "Нафтовик-Укрнафта". Яка на днях провела контрольний поєдинок із Збірною України
14:45

Ну що ж, здійснилось – збірна України дебютувала під керівництвом Мирона Маркевича. Спаринг-партнером дляукраїнців став охтирський «Нафтовик» з Першої Ліги. Я нагадаю, що сезон в Премєр-Лізі давно завершився, і команди розїхались по відпустках. Так що якість альтернативи клубу з Першої Ліги, де змагання ще відбуваються, можна було запросити тільки колектив з третьої по силі (і другого по назві) українського дивізіону. Вражає? І мене не дуже. Взагалом, «Нафтовик», середняк своєї ліги, виглядав підходящим суперником для того, щоб збірна розіяла свої кісточки.

Матч було вирішено провести на клубній базі «Металіста», котра по сумісництву являється і тренеру вальною базою збірної. Вхід на поєдинок зробили вільним для вболівальників, так що на матчі були присутніми близько 300-400 глядачів, «Навтовик» також привіз свою гурупу підтримки. Заради матчу фанати в будній день проїхали не малу дорогу в посьолок Високий, що під Харковом. Нічого не скажеш, база «Металіста» залишила дуже приємні спогади – всюди чисто, доглянуто, модернізовано. Чотири поля: два простих, одне штучне і одно з підігрівом, розминочка площадка для воротарів , тренажерний зал, басейн, сауна.. Тренеруйся – не хочу…!

Мирон Богданович прийшов на прес-конференцію за півтора години до початку матчу, але всіх карт не став відкривати, чим більше заінтригував публіку.З цікавих повідомлень пролунав офіційна відмова Валяєва від виступу за збірну. Мирон Богданович відмітив, що Сергій хоче зосередитись на іграх за клуб, не витрачаючи свої сили. Яких лише догадок не казали про стартовий склад, очікуючи свисток про початок матчу. І ось, на кінець, він прозвучав.

В першому таймі збірна України виглядала так: місце воротаря зайняв Олександр Горяінов, лівий захисник – Ігор Ощипко з «Карпат», центральні – Дмитро Чигринський і Тарас Михалик, справа в захисті стояв Василь Кобін. Руслан Ротань зівграв чистого «опорника», ближче до чужих воріт зіграв Олександр Алієв, на лівому флангу півзахисту Євген Коноплянка, на правому – Олександр Яковенко. Пару форвардів склали Мілевський і Шевченко. Схема складала 4-1-3-2. На жаль, гру Яковенка глядачі так і не змогли оцінити – здійснивши швидкісний прорив на 3-й хвилині, молодий гравець пошкодив задню частину бедра, нічого серйозного) і був замінений Денисом Олійником.

Таким чином, збірна України в першому таймі в основному складала з гравців перевірених, не раз надіваючи жовту-синю футболку. Найнебезпечніший момент за перші пів години гри створили гравці «Нафтовика», Горяінову прийшлось не легко, щоб з-під перекладини перевести на кутовий могутній постріл. А на 30-й хвилині м’яч мав бути у сітці воріт жовто-синьої команди. Помилились наші центральні захисники ідозволили форварду гостей вискочитивіч на вічз воротарем , але Олександр зіграв чудово, встигнувши скоротити дистанцію і зреагувати на удар в правий нижній від себе кутю. Браво Саша! На34-й хвилині Олександра замінив Пятов, легко читалось бажання Маркевича дати порівну зіграти запрошеним на гру воротарям.

Можна подумати, що наші «збірники» зовсім нічого не могли стоворити біля воріт не самої зірковоїкоманди. Бити футболісти в жовтих футболках старались з любої позиції, але часто м’яч йшов або мимо воріт , або ставав легкою справою для воротаря. Гарну спробу відмітитись мав Алієв на 33-й хвилині. Класно виконавши удар метрів з 26 прямо по центру воріт, Олександр вже бачив м’яч в сітці, але голкіпер «Нафтовика» У «карколомну стрибку» витягнув м’яч з самої «девятки»!

Дуже активно грав Шевченко. Андрій, діючи по всьому фронту атаки,погрожував чужим воротам, але його прострілам і ударам, не вистачало точності. В цілому Шева залишив своєю грою гарне враження. А ось Мілевський… Небезпечності від його дій ми так і не дочекались! Алієв відіграв непогано хоча очікували від нього більшого. Коноплянка старався. Олійник провів чудовий тайм , раз за разом турбував захисника на своєму фланзі і розігрував непогані комбінації з тим же Шевченко, Мілевським і Алієвим. Комбінації – це добре, але переможців визнають по забитих голах. І на гол в першому таймі збірна господарів Євро-2012 все таки не награла. На 44-й хв. Коноплянка прийняв м’яч на своєму фланзі, змістившись ближче до центру, на замасі усунув захисника і відправив м’яч під перекладину воріт «Нафтовика» метрів з дев’ятнадцяти. Гол за рахунок індивідуальних дій, але саме він дозволив розслабитись і вболівальникам збірної і команді.

А у другому таймі пройшли просто-таки кардинальні зміни в складі синьо-жовтих. Поле в перериві покинули Алієв, Мілевскьий, Шевченко, Ощипко, Ротань, Коноплянка і Михалик. Зате появились Русол, Польовий, Федецький, Худобяк, Дєвіч, Гусєв і Сєлєзньов.

При цьому розставляння нападаючих нагадала «Металіст», тільки замість Жажа появився Сєлєзньов. Олійник і Дєвіч постійно мінялись флангами, ліву бровку віддали Польовому, котрий дуже непогано справлявся з своєю задачою.

В другому таймі збірній України вдавалось створювати більше небезпечних моментів біля воріт «Нафтовика». Вже на 51-й хвилині подвоїв рахунок Олійник, якого можна назвати найактивнішим гравцем матчу. Денис в чужій штрафній розібрався з декількома опонентами і чітко пробив мимо воротаря. Прямо до голу на матч приїхав Олександр Ярославський. Ніяких ВІП-місць і золотого трона для нього не намічалось, президент «Металіста» скромно додивився матч з «бровки».

Дуже часто в другому таймі бив по воротах Дєвіч, раз 5-6, не менше. Більшість ударів українського серба були не дуже небезпечними, хоча і летіли у ворота. Так і гол забив Марко не дуже елегантний. Вийшовши один на один з голкіпером гостей, Дєвіч не зміг його обіграти, але м’яч відлетів до набігаю чого Селєзньова, а вже Євген сміло вернув його Марко, котрому залишалось перевести у ворота з декількох метрів. Рахунок міг би бути і більшим, моментів вистачало. Федецький з хорошої позиції пробив на д воротами, декілька проходів Гусєва були перервані за секунду до удару, Худобяк головою не замкнув зручний навіс… В цілому, збірна грала яскравіше, чим до перерви.

Що можна сказати по одному окремо взятому матчу? Та нічого конкретного, чесно кажучи. Хтось зіграв краще, хтось гірше, хтось взагалі «зламався» на перших хвилинах. Маркевич спостерігав за грою окремо від всіх помічників, стоявши біля бокової лінії поруч зцентром поля. Після матчу гравців оточило багато репортерів і вболівальників, футболісти збірної виглядали втомленими, але довольними. Наступну свою гру збірна проведе із збірною Литви 25 травня, не пропустіть.

Збірна України - «Нафтовик» - 3:0

Голи: Коноплянка, 45, Олійник, 51, Дєвіч, 84

Україна: (1-й тайм) — Горяїнов (Пятов, 34), Михалик, Чигринский, Кобін, Ощипко, Ротань, Алієв, Коноплянка, Яковенко (Олійник, 3), Шевченко, Мілевський;

Україна (2-й тайм) — Пятов (Дикань, 62), Чигринский, Кобін, Русол, Польовий, Федецький, Худобяк, Дєвіч, Гусєв, Олійник, Селєзньов