Головна » 2011 » Липень » 21 » Від Лідса до Бурштина
21:48
Від Лідса до Бурштина
Останнім часом цікаві команди можна побачити в першій лізі України. Після надтитулованого "Чорноморця" до Бурштина приїзджає запорізький "Металург" - команда, яка грала в всіх чемпіонатах України і була учасником єврокубків. Потрібно нагадати, що в Запоріжжі виступали такі гравці: Валентин Полтавець, Дмитро Каряка, Гайдарджи, Армен Акопян, Андрій Демченко (володар кубка чемпіонів і Суперкубка Європи в складі "Аякса"), Олександр Чижевский, Юрій Беньо, Вячеслав Шевчук ("Шахтар"), Олександр Співак ("Зеніт"), Іраклій Модебадзе, Нагорняк, Кутарба, Чигринський, Андрій Тлумак, Аржанов, Польовий, Шищенко, Тарас Степаненко, Карамушка, Сілюк, Максим Коваль  і інші.

Особисто для мене назавжди запамятається гра "Металурга" в єврокубках, коли вся Україна вболівала за запоріжців, коли ті
зійшлися в смертельній для когось одного сутичці з дуже серйозним суперником. Лідс Юнайтед, за півтора року до цього грав у півфіналі Ліги чемпіонів.

Склад у англійців був більш ніж солідним - Марк Відука, Алан Сміт, Лукас Радебе, Лі Бойер, Джонатан Вудгейт тиснули на суперника одними своїми іменами. Тим більше, на такого недосвідченого суперника, яким був Металург. Запорожці, вплутавшись в єврокубковий сезон, різко впали в таблиці чемпіонату України. На момент першого матчу з Лідсом Металург займав 13-е місце (Лідс, до слова, друге в своїй Прем'єр-лізі). І це - після 4-го в минулому сезоні! Металург був настільки невідомий в Європі, що під час трансляції замість його емблеми англійці чомусь розмістили логотип одноклубників з латвійської Лієпаї.

Не можна сказати, що з боку Лідса була якась недооцінка суперника (хоча чому б і ні?). Але почали господарі неспішно, академічно. На четвертій хвилині Лі Бойер непогано вистрілив з-за штрафної - трохи вище. Перший удар у матчі майже на десять хвилин залишався єдиним, поки Джонатан Вудгейт головою після подачі кутового майже потрапив у поперечину. До речі, ця, як прийнято говорити, чисто англійська гра стала головним інструментом, за допомогою якого Юнайтед намагалися розкрити ворота непробивного Андрія Глущенка.

Аж після перерви господарі, напевно отримали порцію неприємних слів від Террі Венейблса, так жваво рвонули вперед - що Металургу вже було не до своїх атак. Чужі б стримати ... Іан Харт пробивав низом здалеку - Глущенко все бачив і спокійно забрав. Гарі Келлі навішував прямо у ворота - Андрій від гріха подалі вирішив просто вибити м'яч кулаком.

Хвилини до 10-ї другого тайму господарі вже міцно заволоділи ініціативою. Настав час гольових моментів. У ході однієї масованої і затяжної атаки білі могли забити двічі. Спочатку Алан Сміт головою бив практично впритул - Глущенко фантастично зумів зреагувати і вибити м'яч в поле. У продовженні атаки головою вже пробивав Харт (не з такою забійної позиції, як Сміт) - воротар знову виявився на висоті.

Вся небезпека біля воріт гостей в основному починалася з флангових навісів і закінчувалася ударами головою. Харрі К'юелл на 65-й хвилині, Ерік Бакке на 76-й - найпомітніші моменти середини другого тайму. Загалом, Металург непогано і навіть іноді впевнено відбивався, тримаючи більш ніж влаштовують себе нулі на табло. Але на 79-й хвилині українцям таки довелося розпочинати з центру поля.

Довжелезна вертикальна передача на Майкла Бріджеса начебто не повинна була завершитися нічим особливо небезпечним. Але Олег Ратій чомусь не зумів встояти на ногах в контактній боротьбі з англійцем. І той уже майже від лицьової лінії відкинув м'яч у центр воротарського, де набіг Сміт спокійно розстріляв порожній кут глущенковскіх воріт. Дивно, але цей матч став для Бріджеса першим в першій команді з жовтня 2000-го. Майкл отримав важку травму в матчі групового турніру ЛЧ проти Бешикташа, майже два роки лікувався, відновлювався - і ось нарешті повернувся у стрій. Та ще й як повернувся - одразу ж гольовою передачею!

Металург, якому вже нічого було робити біля своїх воріт (хоча, в принципі, і 0:1 цілком собі влаштовує варіантом), пішов вперед. Ратій, який намагався спокутувати свою провину, вдарив з-за штрафної, м'яч після рикошету і свічки над штрафний мало не впав під поперечину. Але це було все, на що вистачило гостей. А господарі могли забити ще - це Радебе розмашисто вліпив по воротах Металурга з лінії штрафної. Герой матчу Андрій Глущенко зумів зреагувати і на цей удар!

19 вересня 2002. Лідс. Елланд Роуд. 30 000 глядачів
Лідс Юнайтед (Англія) - Металург (Запоріжжя) 1:0
Гол: Сміт, 79

Ще одного разу Запоріжжя виступало в єврокубках.
У Кубку УЄФА "Металург" за підсумками перших двох зустрічей пройшов кишинівський "Зімбру" (0:0 в гостях і 3:0 вдома), а потім ледь не став автором сенсації в рівній боротьбі пропустивши в груповий турнір грецький "Панатінаїкос"
(1: 1 в гостях і 0:1 вдома).

Імена та досягнення  "Енергетика" та "Металурга" звичайно не можна порівнювати, але колись в такій ситуації проти англійського "Лідса" був наш суперник. Чекаємо на сенсацію? :)

Переглядів: 622 | Додав: luka | Рейтинг: 5.0/1