Меню фан сайт ФК Енергетик
Форма входу
Головна » 2012 » Жовтень » 7 » Мирослав Лотоцький: сподіваємось на відновлення професійного футболу
12:59
Мирослав Лотоцький: сподіваємось на відновлення професійного футболу
Час від часу «Галичина-Вапно» приймає своїх гостей на стадіоні «Енергетик». У першому колі велися навіть розмови про об’єднання цих клубів. Проте, наразі все стихло. Про причини тимчасового затишшя та перспективи не тільки команди а й цілого спортивного комплексу ми розмовляли з його директором Мирославом Ільковичем Лотоцьким. 

- Пане Мирославе, чим живе зараз спорткомплекс?
- Спортивний комплекс зараз живе тим життям, що й жив, тренуються діти як і тренувались. Зараз у нас продовжують розвиватись вільна боротьба, важка атлетика, футбол, баскетбол. 30 вересня запускаємо в роботу басейн, тож будемо вести плавання.

- А як щодо професійного футболу?
- Живемо сподіваннями на повернення теперішніх власників електростанції обличчям до того, що десятиліттями створювалось тренерами, працівниками станції. Тож надіємось що великий футбол повернеться у Бурштин. Інфраструктуру ми зберігаємо, футбольне поле підтримуємо у належному стані.

- Два матчі «Галичини-Вапно» на «Енергетику». Для чого це?
- Для того, щоб бурштинці не забували що таке футбол. Звичайно, у нас є клуб «Енергія», але вони зараз грають у першості району і не можна районний футбол порівнювати з футболом першої і другої ліг України. Та й навіть з чемпіонатом області. Подивіться, хто грає зараз за Яремче, за Богородчани, за Коломию. Там задіяні футболісти справді високого класу.
Тож наразі робимо невеличку паузу. Принаймні до Нового року. А потім знову будемо штурмувати. Будемо просити. Будемо ходити і переконувати про важливість відновлення футболу у Бурштині. Адже людина не повинна жити однією роботою, проблемами. Людина повинна дбати і про інші цінності. Так що наразі сподіваємося.

- У цьому році були спроби об’єднати назву «Енергетик» з командою з Галича. Чому не вийшло?
- Справді. Я сподівався, що профком станції буде виділяти хоча б якісь мінімальні кошти на фізичну культуру, на спорт і ми зможемо профінансувати бодай частинку витрат галичан. Тоді вони грали б усі матчі у Бурштині. Але питання десь, можливо, навіть було не підготовлене правильно і не вистачило буквально одного голосу для початку процесу об’єднання команд. 
Нам би уже хотілося об’єднати зусилля з тим підприємцем, котрий зараз практично самотужки фінансує «Галичину-Вапно» (Володимир Магаль - В.К.). Десь помагала б і районна рада. Адже команда у Галичі надзвичайно сильна, збалансована, зформована з наших - місцевих - гравців. Вони пройшли і школу «Енергетика». Я знаю, що пану Магалю нелегко фінансувати такий клуб і не хочу, щоб ми ще й те загубили. Тому я і виступив ініціатором такого об’єднання. Але наразі нічого не вийшло.

- Тож чому грають у Бурштині?
- Вважаю, що у нас гарна база, а наші вболівальники, котрі вжедесятиліття бачать великий футбол, заслужили хоча б побачити декілька матчів чемпіонату області. Можливо ми зараз спрацювали без належної реклами, але й так бачите, що людей достатньо. 
Але я ще раз наголошую, що до кінця сподіваюся на відновлення «Енергетика».

- Коли «Енергетик» щезав з футбольної карти України ви займали посаду Віце-президента ПФЛ. Невже нічого не можна було зробити і як до зникнення клубів відносилось керівництво ліги.
- ПФЛ, звичайно, не відхрестилася від цих клубів. Керівництво, і я в тому числі, робили усе можливе, щоб ці клуби збереглися. Але ПФЛ не є якимось законодавчим органом і не є виконавчою владою. Тож не було реального впливу.Були направлені листи. Листи не тільки за «Енергетик» а й за Львів, за Вінницю. Виходили на губернаторів областей, на керівників клубів. Проте все це мало суто дорадчий характер.

- Ваше ставлення до можливого створення регіональної ліги?
- Створення регіональної ліги, на мій погляд, не буде мати великого значення, адже як команди не переставляй і не перетасовуй, якщо нема коштів то вони все одно не гратимуть. Зараз професійний футбол потребує коштів. Сьогодні ж усі чекають завершення виборів. І покращення. 
Проте навряд чи це покращення торкнеться футболу. Навпаки, може й ті команди, які зараз мають належне фінансування і грають у першості навіть нашої області можуть взагалі позникати.
Скажу, що ми не завжди у першій лізі України мали таке фінансування, як зараз мають деякі наші обласні команди. Звичайно, дай Бог, щоб все так і збереглося. Але я чомусь думаю, що це суто передвиборні витрати. Усе нині робиться для того, щоб показати які ми любителі футболу.

- Щось на завершення?
- Зараз важко бути у стані відмови. Буквально на днях з питаннями про те, чи ми робимо набір у футбольну школу «Енергетика» дзвонив шістнадцятирічний хлопчина з Бучача, декількома днями раніше телефонувала мати одного обдарованого хлопчика з житомирщини. Я змушений їм відмовляти. 
Але я не покину спроб боротися за існування «Енергетика». Вірю, що ми зможемо робити позитивний імідж і ДТЕКу. Дуже хочеться, щоб дослухалися до нас ті люди, які відповідають за вирішення таких питань.

Газета "МАТЧ"
Переглядів: 531 | Додав: MAZAFAKA | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
користувачів: 0
Міні-чат
Made by Ярослав Бацала, Микола Бацала and Руслан Терлецький; 24.02.2009 - 2025