Меню фан сайт ФК Енергетик
Форма входу
Головна » 2012 » Грудень » 28 » Василь Сікора: Першу лігу кількісно все-таки вдається зберегти
17:42
Василь Сікора: Першу лігу кількісно все-таки вдається зберегти

Професійний футбол «пропав» з території нашої області. Хто винен? Ніхто й досі не може дати чіткої відповіді, бо винуватих, мабуть, багато, і кожен, захищаючи себе, завжди посилається на когось. Зате тепер дедалі більшої популярності набирає обласний футбол і тут усім заправляє обласна федерація, де кілька фахівців відповідають за конкретну ділянку роботи і намагаються діяти так, щоб чемпіонат (першість) області у двох лігах проходив на належному організаційному рівні. Можливо, не щоразу все добре, але важко запідозрити когось з працівників у непрофесіоналізмі чи байдужому ставленні до своїх обов’язків. Про перипетії чемпіонату — наша розмова із заступником обласної федерації футболу, її виконавчим директором Василем Сікорою.


Навантаження на одну команду.
- Друге коло — позаду, і дивлячись на підсумкову турнірну таблицю, можна зробити певні оцінки щодо подальших виступів команд, зокрема дорослих у першій лізі. Яремчанські «Карпати» поза конкуренцією, залишилися на одному рівні коломийські «Карпати», а ось «Кроно-Карпати» і «Газовик» помінялися місцями: богородчанці стали другими, а брошнівці — четвертими.
— «Карпати» з Яремча добре укомплектовано висококваліфікованими виконавцями ще до початку сезону. А в перерві уже відбулися незначні зміни в складі і в результаті — чемпіонське звання. Щодо торішніх чемпіонів — «Карпат» з Коломиї, то, на мій погляд, втрата титулу спричинена тим, що на долю футболістів випали додаткові фізичні та психологічні навантаження. Коломиянам одночасно довелося брати участь і в чемпіонаті області, і в чемпіонаті України серед аматорських команд, де вони здобули першість. Збільшення кількості поєдинків, а також травми провідних гравців пересунули команду на третє місце. Однак погодьтеся, що ця «бронза», кубок області та всеукраїнське чемпіонство — значні її досягнення.
Що стосується «Газовика», то богородчанці в перерві між колами підсилилися футболістами з колишніх команд першої і другої ліг — бурштинського «Енергетика» та івано-франківського «Прикарпаття». Натомість «Кроно-Карпати» у цей період не зміцнювали свого складу, тож несподівано в деяких матчах втрачали заплановані очки. Проте в Брошневі-Осаді — хороший колектив з досвідченими тренерами і позитивно налаштованими спонсорами.

Реорганізація «Тепловика»...
- Є відповідні турнірні зміщення і серед інших клубів. Мене насамперед цікавить МФК «Тепловик», адже за підсумками минулого сезону іванофранківці були «бронзовими», а тепер аж на десятій позиції. Чому так сталося?
— Передусім хочу відзначити вдалий виступ першолігового дебютанта — косівську «Гуцульщину». А про «Тепловик» справді окрема розмова. Основна причина його невдалого виступу — реорганізація. Річ у тім, що клуб повністю належав івано-франківському «Теплокомуненерго», а з 2012-го став муніципальним. Відбулися зміни в установчих документах, у керівному і тренерському штабах. А такі зміни не завжди швидко дають позитивний результат. Виникли проблеми в систематичному фінансуванні, а звідси — й певні зриви. Лише один такий факт: вперше у своїй історії доросла команда не поїхала до Яремча на матч з «Карпатами». Через таке нестабільне фінансування колектив покинули кілька провідних гравців. Наприклад, найкращий футболіст двох чемпіонатів області поспіль Андрій Нестерук перейшов у коломийські «Карпати».

- Найближчим часом резервом для першолігових дорослих складів є юнацькі. Що можете сказати про них?
— Головним чином хочу наголосити, що наша обласна федерація й керівники футбольних клубів юнакам приділяють значну увагу. Передусім у командах, котрі в турнірній таблиці зайняли місця з першого по сьоме, добре налагоджено навчально-тренувальний процес. Хоча тут є одна важлива проблема: потрібно розвивати місцевий футбол, готувати найближчий резерв для дорослих команд. Адже часто-густо за юнаків виступають переважно приїжджі хлопці. Таке, на жаль, діється з лідерами — «Кроно-Карпатами» і деякою мірою з «Газовиком». Все ніби за регламентом проведення змагань, але логіка закликає до протилежного. До речі, найбільше місцевих гравців виходить на поле за ФК «Битків».

«Зниклі» команди...
- На завершальному етапі змагань чи були якісь зрушення у другій дорослій лізі?
— Істотних змін не відбулося. Ті команди, які перебували в лідерах у першому колі, на своїх позиціях і залишилися. Зрештою, нічого сенсаційного й не передбачалося: «Карпати» з Кут і «Славія» з Отинії впевнено фінішували. А от за третє турнірне місце і серед дорослих, і серед юнаків точилася вперта боротьба між «Хутровиком» з Тисмениці, «Карпатами» з Болехова і ФК «Сваричів». і лишень завдяки більшій кількості перемог ФК «Сваричів» здобув бронзові медалі.

- Як завжди, у чемпіонатах області є проблеми щодо поповнення і зняття команди з розіграшу. Торік з футбольної мапи зникли першолігові «Прикарпаття-2» і «Ніка-Динамо», друголіговий НСК «Микитинці», а нинішнього сезону — «Черемош» з Верховини, дві команди з Надвірни і «Яспіль» з Ясенева Пільного. Шкода, звичайно, самобутнього сільського колективу з Ясенева Пільного, адже торік він дійшов до фіналу Кубка області, та й у чемпіонаті непогано виступав. Щоправда, якщо повернутися до вашого попереднього інтерв’ю, то тривожні сигнали звідси вже надходили: «Яспіль» не з’являвся на деякі матчі.
— Всюди, на жаль, так буває, і насамперед через брак фінансування: одні виходять на певний футбольний рівень, інші сходять з дистанції. Однак попри все протягом багатьох років першу лігу кількісно вдається зберегти у складі 16 її учасників.
Крім названих вами «зниклих» команд, був ще багатий футбольними традиціями надвірнянський «Бескид». А відповідати на ваше запитання розпочну з «Черемоша». Після першого кола ми сподівалися, що керівництво Верховинського району знайде можливості для виступу команди в другому колі. Та не судилося. У міжколовий період, згідно з нашим регламентом, правонаступниками «Черемоша» забажали стати два колективи з Надвірни — «Бескид» і ФК «Надвірна». Згодом «Бескид» відкликав своє письмове прохання. Тож правонаступником став тільки ФК «Надвірна». Перейшовши з районних змагань до обласних, команда виявилася неготовою до них — як в організаційному плані, так і у фінансовому. Довелося рішенням контрольно-дисциплінарного комітету зняти її з першості.
У «Яспіля» своя історія. В Ясеневі Пільному ніхто не опікувався юнацькою командою, не знайшлося такої людини. Запізнення на матчі, виїзди в неповному складі, врешті-решт неявки — ось причини зняття дорослої та юнацької команд із розіграшу чемпіонату області.

- У федерації, можливо, вже є обриси того, як проводитимуть наступний чемпіонат. А якщо так, то чи немає у вас інформації про те, що з певних причин ще якийсь із клубів не захоче в ньому стартувати?
— На сьогодні все спокійно, всі готуватимуться до нових звершень у новому сезоні.

І знову арбітри...
- Яка ротація команд у двох лігах?
— Першу, зрозуміло, залишає «Яспіль» та її аутсайдер — ФК «Битків», а їхні місця займуть друголігові «Карпати» з Кут і «Славія» з Отинії. Друга ліга, крім вибулих лідерів, залишається в попередньому складі з надією на додаткове повноцінне поповнення. Поки що письмових звернень не було, але розмови ведуться. Зокрема з боку керівників команд «Краснопіль» із Солотвина, «Чайка» з Вільхівців і ФК «Ланчин».

- Коли зважити на гіркий досвід, то чи «потягнуть» першу лігу «Карпати» з Кут та «Славія» з Отинії?
— Фінансові питання — до керівників цих клубів. Щодо спортивних показників, то ці колективи гідні змагатися на вищому рівні. Цього року в розіграші Кубка області вони вчинили впертий опір командам першої ліги. А, приміром, кутські «Карпати» лише в 1/2 фіналу за підсумками двох матчів поступилися чемпіонам області — яремчанським «Карпатам»: вдома — 0:0, на виїзді — 1:2.

- Які основні недоліки зафіксовано під час проведення чемпіонату і що федерація футболу робила для того, щоб їх усунути? Як завжди, лунають нарікання на якість суддівства...
— Про неявки і запізнення на ігри «Яспіля» і «Тепловика» ми вже вели мову. До них можна додати «Пробій» з Городенки. Також мали місце недисциплінована поведінка керівників клубів, окремих футболістів і вболівальників. Це стосується команд «Карпати» з Яремча, «Карпати» з Коломиї, «Прут» з Делятина, «Придністров’я» з Тлумача, ФК «Обертин», «Гуцульщина» з Косова, «Кроно-Карпати» з Брошнів-Осади. В Яремчі поле не було готове до матчу юнацьких команд між місцевими «Карпатами» і городенківським «Пробоєм», тому арбітр та інспектор-делегат його скасували. Всі порушення регламенту розглядали на засіданнях КДК і приймали відповідні рішення згідно з дисциплінарним кодексом федерації, тобто зараховували технічні поразки, присуджували дискваліфікації та грошові обов’язкові внески.

Арбітри загалом впоралися з проведенням матчів. Ясна річ, і тут траплялися помилки і негативні оцінки інспекторів. Комітет арбітрів реагував на такі факти і виносив покарання. А це дискваліфікація, усунення від проведення поєдинків, переведення з першої ліги до другої або в асистенти арбітра. Зокрема покарано було Андрія Нізолу, досвідчених Ярослава Куша, Володимира Заровецького та інших. Про це комітет арбітрів через ЗМі повідомляв футбольну громадськість Івано-Франківщини.
Інформація з сайту galychyna.if.ua
Переглядів: 506 | Додав: БЕХА | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
користувачів: 0
Міні-чат
Made by Ярослав Бацала, Микола Бацала and Руслан Терлецький; 24.02.2009 - 2025