Головна » 2009 » Квітень » 23 » «Геліос» – «Енергетик» – 1:0.
15:22
«Геліос» – «Енергетик» – 1:0.

22 квітня 2009 року. Краснокутськ. Стадіон «Газовик». 400 глядачів. Сонячно, температура +12. Поле – 4.

Арбітр — Юрій Фощий (Черкаси) асистенти — Ігор Алехин і Дмитро Шаличев (обидва – Сімферополь). Резервний арбітр— Артем Ноздрачев (Харків).
Делегат ФФУ — Микола Даневіч (Київ).

«Геліос» 1. Качоренко, 2. Радіонов, 3. Рудь, 4. Грибанов (26. Лещенко, 83), 5. Тарасенко, 8. Лебединец, 14. Волошин-к, 17. Рамазанов (33. Ростовський, 90+2), 23. Коваль, 25. Киктев, 27. Костюк.
Запасні: 12. Пилипенко, 22. Лавринок, 7. Даудов, 10. Роман, 18. Симинін.
в. о. головного тренера – Володимир Шеховцов.

«Енергетик»: 33. Карпов, 19. Лукьянов, 16. Срібний, 2. Шалата, 3. Качур-к, 7. Беркита (6. Рудницкий, 56), 10. Долотко, 22. Чапко (26. Дячук-Ставицький, 57), 21. Головко (4. Лакомський, 67), 27. Барчук (15. Калапач, 60), 9. Степанов.
Запасні: 1. Бандрівський, 13. Пащенко, 28. Деренюк.
Головний тренер – Михайло Савка.

Гол:Андрій КОВАЛЬ 50 (1:0).

Попереджені: Лещенко, 84 – Беркита, 22; Лукьянов, 55; Головко, 65; Долотко, 76.

Зустріч дуже жваво почали «енергетики». Втім, жвавість підопічних Михайла Савки ніякого результату не принесла. Вони хоч і більше володіли м'ячем, але чогось реально-небезпечного біля воріт Качоренко не створювали. Більш того, вони відзначились тільки одним ударом, який, до речі, так і залишився єдиним у них в першій половині матчу. Зате ситуація, в результаті якої він відбувся, тягнула на гольову. На 16-ій хвилині на межі офсайда на рандеву з воротарем «сонячних» вискочив Барчук. На щастя для господарів, він украй невдало вдарив м'яч і той пішов за межі поля поряд із стійкою.
Поступово гра вирівнялася, а з часом пішла під диктування «червоно-чорних» харків'ян. Можна не сумніватися, що свою порцію критики від в .о. головного тренера команди Володимира Шеховцова після гри отримали (або ще отримають) «крайки» Рудь і Радіонов, а так само Тарасенко.
На 39-ій хвилині хорошим ударом з штрафного попітніти Карпова змусив Тарасенко, а трьома хвилинами опісля – з хорошого положення мимо пробив Рудь. Перед самим свистком на перерву все той же Тарасенко добре приклався до м'яча з 16-ти метрів – знов мимо.
Після відпочинку господарі вийшли на полі з очима, що горіли, і відразу ж влаштували пристойну карусель на підступах до штрафної «Енергетика». І вже на п'ятій хвилині другої половини матчу це дало їм свої плоди. Грибанов знайшов прямо перед воротами Коваля, який у високому стрибку перестрибнув двох захисників і пробив головою мимо Карпова, – 1:0. Як не відмітити, що до цього пропущеного м'яча кіпер бурштинцев утримував свої ворота на замку впродовж 320 хвилин, що стало другим показником поточної першості (рекордний рівний 333 хвилинам і належить воротареві «Десни» Андрію Федоренко).
Повівши в рахунку, гравці «Геліоса» зробили все можливе, щоб не випустити гру зі своїх рук. «Енергетики» ж, розуміючи, що необхідне щось робити, провели відразу чотири заміни практично одну за однією. Зі свіжими гравцями в складі вони небагато співвідношення сил на полі вирівняли, але не настільки, щоб це могло принести їм якийсь успіх. Чи жарт, лише на 60-ій хвилині зусиллями Долотко вони відзначили першим за гру точним ударом по воротах Качоренко, і повторили цей фокус на 73-ій. Правда, останній постріл від Степанова (по дузі за комір голкіперові) був украй неприємним і небезпечним, але вартовий воріт «Геліоса» його спокійно перевів на кутовій.
На відміну від гостей, харків'яни за той же період часу відзначились ще п'ятьма спробами вразити ворота «Енергетика» (всього за матч вони виконали 16 ударів, з яких, втім, тільки два вийшли точними). І не біда, що точність при завершенні їм явно не вистачало (тут, напевно, доречно пригадати, що при колишньому тренерському штабі «червоно-чорні» били по комірах суперника, можна сказати, по великих святах). Як наслідок, підопічні Шеховцова удалося до фінального свистка зберегти за собою переможний результат. Його смак команда не знала з 28 вересня минулого року, коли здолала на своєму полі «Прикарпаття» (2:1).