Меню фан сайт ФК Енергетик
Форма входу
Логін:
Пароль:
Головна » 2010 » Травень » 15 » Президент ПФЛ М. Бальчос розповів про новий проект першої ліги.
09:33
Президент ПФЛ М. Бальчос розповів про новий проект першої ліги.
Сьогодні в приміщенні ФФУ відбулася нарада з приводу розробки нового проекту системи проведення змагань під егідою ПФЛ. На засіданні був присутній президент Професіональної футбольної ліги Мілетій Бальчос, який і розповів журналістам про те, як відбувалося обговорення проектів.
- Сьогодні в приміщенні ФФУ відбулася нарада з приводу розробки нового проекту системи проведення змагань під егідою ПФЛ. Були присутні чотири представники клубів, це президент ПФК «Севастополь» Красильніков, президент «Прикарпаття» Ревуцький, президент ФК «Львів» Кіндзерський та віце-президент «Геліоса» Шам. Окрім цього був присутній виконавчий директор ліги студентського футболу України Первушкін, голова львівської обласної федерації футболу Грисьо, голова сумської обласної федерації футболу Желєзний, голова кіровоградської обласної федерації футболу Безсмертний та голова Комітету розвитку в регіонах Дяченко.
Мене здивувало, що були присутні тільки чотири представники клубів, до того ж ті, які стоять в опозиції до президента ПФЛ. Не було запрошено жодного представника Центральної Ради. Навіть мене запросили в четвер в кінці робочого дня по телефону. В ході наради Дяченко в котрий раз ознайомив присутніх з проектом реформування змагань в ПФЛ. Суть проекту зводиться до того, щоб поділити першу лігу на дві зони по 14-16 команд. Для збільшення кількості учасників підтягнути провідні команди з другої ліги. А залишок клубів другої ліги розкидати по регіонах і підтягнути до них провідні аматорські команди та проводити змагання за територіальним принципом зробивши, умовно, 5-6 зон. Змагання таким чином будуть проводитися під керівництвом однією з регіональних федерацій футболу, причому основне управління здійснює ПФЛ. Дяченко також говорив, що ПФЛ не хоче брати цей проект до уваги, не рахується з думкою комітету і взагалі нічого не робить в цьому питанні.
Коли слово надали мені, я сказав, що на останньому Виконкомі ФФУ мною було озвучено, що ми почали активно працювати з асоціаціями аматорського футболу України в плані пошуку найбільш оптимального варіанту проведення змагань. Робота ведеться з розрахунком, що змагання будуть серйозно підкріплювати рівень змагань ПФЛ. Суть в тому, що на сьогоднішній день в цих змаганнях будуть брати участь 15 команд. З них кіровоградська область репрезентована двома колективами, тернопільська область репрезентована трьома колективами, інші 10 команд з 10 різних областей. Тобто всього 12 областей. Якщо в нас не буде надійного базису аматорських змагань на обласному і всеукраїнському рівні, ми не будемо бачити шляхів подальшого розвитку і розширення змагань серед професіональних команд.
Я зустрівся з першим віце-президентом асоціації аматорського футболу України Олександром Каденко і ми прийшли до висновки, що якщо не будемо працювати разом, то у нас нічого не вийде. Інтереси аматорського футболу тісно пов’язані з інтересами професіонального футболу і навпаки. Тож зараз утворюється робоча група і на Виконкомі я сказав про це. Через півтора місяця ми дамо проект. Також я сказав, що питання реформування змагань у нас стоїть ще з вересня минулого року. До розширеного засідання Центральної Ради тоді ми підготували чотири проекти. Клуби послухали і сказали, що потрібен час все обдумати. Потім на Конгерсі піднявся Дяченко зі своїм проектом. Питання в основному стосувалося другої ліги і тому ми зібрали термінове засідання ради другої ліги куди були запрошені всі клуби. Всі одноголосно сказали, що будуть проводити змагання в тому форматі, який існує. Але я вніс пропозицію не бути такими категоричними. Тому що є негативна перспектива, що через фінансове становище певна кількість клубів випаде з ліги.
І тоді нам доведеться міняти формат змагань. Тож я висунув пропозицію дочекатися кінця змагань. Центральна Рада ухвалила рішення і сказала допрацювати існуючі проекти та підготувати нові. Ми це зробили та розіслали проекти в клуби, які присилають відповіді. Тобто робота по цьому питанню ведеться. Виникає питання навіщо це обговорюється на звітно-виборній конференції асоціації «Футбол-Захід»? Там, до речі, лунала жорстка критика ПФЛ. Навіщо зібралася сьогодні ця нарада з обмеженою кількістю представників клубу? Там не було конструктивного обговорення. Була критика на адресу ПФЛ. Пам’ятаю коли утворювалася ПФЛ, де я почав працювати з 1996 року, регіональні федерації, які сьогодні представляються Дяченко, Желєзний, Грисьо, близько не підходили до Професіональної футбольної ліги. Клуби сказали, що вони навіть не мають права втручатися в її діяльність. Ця організація була самостійної і такою залишається. Сьогодні я також сказав, щоб нам дали зробити якусь роботу. І тільки після цього давати якусь оцінку. Адже якщо проводиться така акція, то це спрямовано не на президента ПФЛ, це ставлення таке до клубів і до їх думки.
Є журнал, де підводяться підсумки роботи ПФЛ за сезон 1996-97 роки, коли президентом був Григорій Суркіс. Хочу привести цитату з нього з постанови Ради ліги: «Ми категорично проти того, щоб наше принципове питання вирішувалося без нас. Абсолютне не прийняття ситуації, що склалася, примушує нас вимагати наступного: розпустити Виконком Федерації футболу України як орган, що не обирався представниками клубів». Цю постанову підписував Григорій Суркіс. «Обрати новий склад Виконкому національної федерації шляхом голосування делегатів з місць обраних за ініціативою футбольних клубів». Ось так тоді ставилося питання. А коли клуби на останньому Конгресі ФФУ заговорили про колективне членство, їм відмовили. Абсолютно біполярні ситуації в одної особи. Тоді і арбітраж і інспектування були в ПФЛ. Хоча на той час директива ФІФА, датована приблизно 1993 чи 1994 роком, говорила про те, що це прерогатива тільки національних федерацій. Те, що зараз відбувається, це п’ята колона в Професіональній футбольній лізі, яка поставила собі за мету розмити організацію. Самі клуби сказали, що в ніякому разі не треба розбивати першу лігу на дві зони. Тому що буде нерівномірно розподілений спортивний принцип.
В підсумку підвищитися у класі може команда, якій буде не під силу конкурувати з командами Прем’єр-ліги. До речі, клуби сказали, що в їх бюджетах переїзди це всього п’ять відсотків. - Можете розказати про особливості розроблених проектів? - Ми спробували змоделювати декілька варіантів завершення цього сезону. Перша модель: залишається та кількість команд в першій та другій лігах яка є зараз. Але треба врахувати, що кількість учасників можуть поповнити аматорські команди. Також ми передбачили ситуацію розподілу другої ліги на чотири зони по 6-7 команд і проводити змагання у чотири кола. По одному переможцю бути підніматися у першу лігу звідки стільки ж команд випадає. Але це жорсткий варіант для першої ліги. Проте і його ми враховуємо. Передбачено було також різке зменшення команд другої ліги. Тут ми також запланували кілька зон, бо інакше роз’їзди будуть дуже великі. Також про це дещо може розповісти і виконавчий директор ПФЛ Сергій Макаров. - Команди другої ліги не хочуть відходити від тієї системи, яка є зараз. Якщо розбити змагання на шість зон, то це буде першість області, а клуби таке не влаштовує. Цікавіше, коли треба грати з командою з іншої області, а не з сусіднього міста. Ми розробляли різні варіанти, розглядали і так званий шотландський. Це коли грають дві групи, а потім по п’ять кращих команд з кожної групи грають між собою. В будь-якому випадку варіанти звузилися до того, що грають лише дві групи. І при цьому необхідно підняти інтерес до змагань з боку команд. Після спілкування з клубами вимальовується наступний варіант: вводити плей-офф за право підвищитися в класі. Це стосується і першої ліги, де перше місце виходить в Прем’єр-лігу напряму, а друге і третє виборює путівку на полі.
Втім хочу наголосити, що все, про що я говорю, це лише робочі варіанти. Навіть якщо ми будемо це втілювати в життя, то спершу будемо експериментувати у другій лізі. Тобто на наступний сезон ми будемо виходити з пропозицією, щоб першій місця виходили в першу лігу напряму, а другі місця розігрували третю путівку у плей-офф. Відповідно з першої ліги опускається три клуби. Але це основний варіант на сьогодні. Все ще може змінитися. - Уявіть що вийде, якщо розкидати клуби по Україні. Давайте прикинемо такий варіант: 18 команд в першій лізі ділимо навпіл, виходить дев’ять. Щоб було 14, треба додати по п’ять. Їх ми беремо з другої ліги де 11 команд в одній групі і 13 в іншій. Залишається шість в групі А і вісім в групі Б, разом 14. Їх пропонується розкидати по регіонам і створити шість зон. І що це будуть за змагання? Можливо вони бачать в цьому щось раціональне для себе. Але чи прийде глядач на матч двох аматорських команд? Зараз ПФЛ веде активну роботу. У нас є титульний спонсор Кубка Ліги. На підході титульний спонсор змагань Професіональної футбольної ліги.
Також є технічний і маркетинговий партнери. Але ця «п’ята колона» хоче, щоб результат був миттєвий. Проте так не буває. До того ж я прийняв господарство з дефіцитом бюджету. Не зважаючи на це я вже неодноразово наголошував на тому, що якщо протягом мого перебування на посаді президента ПФЛ не вдасться зробити так, щоб клуби взагалі не платили внески, то я буду це вважати згаяним часом. Як ви знаєте внесок ми вже частково зменшили. Проте не все відбувається так, як ми хотіли б. В першу чергу це стосується телевізійних прав, які належать ФФУ. Ми написали їм листа з проханням передати їх нам. Відповідь ми чекали майже місяць. Потім виникло питання з тим, що ми неприбуткова організація і нам необхідно створювати підприємство. Зрештою владнали і це. Маю надію, що в цьому сезоні ми вже зможемо показати матчі першої ліги.
 
Переглядів: 602 | Додав: luka | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
15.05.2010 Спам
1. Руслан (russel) [Материал]
хотілось би на це подивитись!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
користувачів: 0
Міні-чат
Made by Ярослав Бацала, Микола Бацала and Руслан Терлецький; 24.02.2009 - 2024