Збірна України з пляжного футболу стала переможцем кваліфікаційного турніру чемпіонату світу, фінальна частина якого пройде наступного року в Італії. Від Європи в ньому візьмуть участь лише п’ять національних команд. Підопічним Сергія Кучеренка вдалося впевнено подолати кваліфікаційні змагання, що пройшли в італійському місті Бібіоне. У фінальній зустрічі синьо-жовті у блискучому стилі перемогли збірну Португалії − 4:2.
Четверо плюс Італія
Відбірний турнір до світової першості проходив на узбережжі Адріатичного моря, в італійському Бібіоне. На Апеннінах наступного року відбудеться й фінальна частина змагань. Кваліфікаційний етап європейської зони зібрав 27 національних збірних. У тому числі − й команду господарів. Якщо б італійці, які автоматично є учасниками фіналу, пробилися в Бібіоне до квартету найсильніших, володаря ще однієї путівки до вирішального раунду довелося б визначати у додаткових стикових поєдинках. Та Скуадра Адзурра спростила завдання організаторів, вибувши ще в 1/8. Отже, право участі у чемпіонаті планети, окрім команди Італії, здобували четверо півфіналістів.
В оновленому складі
Українська команда під проводом наставника Сергія Кучеренка готувалася до головного старту сезону в оновленому складі в порівнянні з тим, що торік не зміг кваліфікуватися до ЧС у Дубаї. Зокрема, завершили виступи у збірній її багаторічні лідери − Олександр Пилипенко та Євген Варениця, залишилися поза заявкою досвідчені Сергій Боженко та Олег Войников. До Італії вирушили воротарі Віталій Сидоренко й Володимир Гладченко, польові гравці Андрій Євдокимов, Віталій Арановський, Олександр Корнійчук, Роман Пачев, Максим Назаренко, Антон Бутко, Андрій Борсук, Ігор Борсук, Олег Зборовський та Євген Рак.
Млинець глевкий, але корисний
Перший млинець у Бібіоне вийшов глевким для синьо-жовтих − поразка від збірної Угорщини з рахунком 6:7. Причому, маючи ігрову перевагу, наші земляки в середині матчу вели − 4:2, а в завершальній третині зустрічі − 6:4. Та суперники здійснили фантастичний фінішний спурт, вирвавши перемогу. Треба відзначити також упевнену та ефектну гру голкіпера Сидоренка, котрий, незважаючи на сім пропущених м’ячів, став одним із героїв матчу. Втім, як і його угорський візаві.
Подолали віце-чемпіонів світу
Осічка в другому турі − у протистоянні зі Швейцаірєю − була б для українців справді фатальною. Адже, згідно з регламентом змагань, до плей-офф виходили по дві найкращі команди від кожної з семи груп, а також дві з найкращими показниками серед тих, що посіли треті місця. Швейцарці ж, чинні віце-чемпіони світу, на чолі з найкращим гравцем першості планети 2009 року Деяном Станковичем, у стартовому матчі розгромили білорусів (7:3) й розраховували достроково оформити перепустку до 1/8 фіналу.
Примхлива Фортуна
Та з самого початку гри Фортуна немовби взяла українців під свою опіку. Одразу ж після розіграшу з центру поля влучний удар удався Ігорю Борсуку. Він же подвоїв гольовий доробок синьо-жовтих, а до першої перерви на гол швейцарця Леу відповів ефектним ударом «ножицями» Зборовський. Коли ж у другій 12-хвилинці відзначився Бутко, здавалося, нічого й ніхто вже не завадить нашим хлопцям виграти. Однак кілька помилок призвели до того, що альпійцям удалося зрівняти рахунок, причому четвертий м’яч влетів у ворота Сидоренка в той момент, коли українці грали в більшості!
Вдала кінцівка
І все ж кінцівка зустрічі була за синьо-жовтими. Диво-гол у падінні через себе провів Корнійчук, а невдовзі у воротах суперника розписався Євдокимов. Швейцарцям удалося лише скоротити рахунок до мінімуму − 6:5. Ця стратегічна перемога вимагала підтвердження в останній ігровий день, у матчі з Білоруссю. Наші сусіди поступилися в серії пенальті угорцям, основний час звівши внічию − 5:5. Але протиставити щось вагоме збірній України, яка набрала темп та відчула свою гру, вони не змогли.
Несподіваний успіх голландців
Долю поєдинку було вирішено фактично ще в першому таймі. Гольові дублі Арановського й Андрія Борсука, на які суперник відповів лише двома голами, забезпечили комфортну перевагу фавориту пари, а довершили справу Зборовський та Пачев. Незважаючи на перемогу швейцарців над Угорщиною з великим рахунком 10:4, першу сходинку − за рахунок особистої дуелі з альпійською командою − посіли українці. На перший погляд, опонент у 1/8 фіналу − команда Нідерландів − не відносилася до кола грандів, але ж по ходу групового турніру голландці обіграли грізних іспанців − 3:2.
Останній бар’єр − Румунія
Однак те, що не вдалося іспанцям, українці зробили з блиском, зовні провівши найпростіший для себе матч на турнірі. Досить сказати, що це був єдиний із восьми поєдинків першої стадії плей-офф, який приніс «сухий» рахунок − 6:0 на користь наших земляків! По два голи забили Пачев та Ігор Борсук, по одному − Андрій Борсук і Зборовський. А Сидоренко знову був непробивним у «рамці», у заключному таймі навіть парирувавши пенальті. В п’ятницю, у чвертьфіналі, на синьо-жовтих чекала румунська збірна, в дуелі з якою й належало виборювати путівку на чемпіонат світу.
Все буде Добре!
Вирішальна гра розпочалася для наших із прикрої помилки − вони дозволили румунам забити ударом безпосередньо з кутового! А згодом рахунок уже став 0:2. До перерви, щоправда, Назаренку та Зборовському вдалося вразити ворота суперника, однак на відпочинок українці все ж пішли з дефіцитом − 2:3. Та, як виявилося, ефектний гол Мачі «ножицями» став для карпатської команди останнім у зустрічі. Підопічні ж Сергія Кучеренка, виглядаючи більш свіжими, діючи більш злагоджено та самовіддано, відзначилися ще чотири рази − двічі це зробив А.Борсук, одного разу − Назаренко, а один м’яч влетів у ворота від румунського гравця із символічним для нас прізвищем Добре!
Не збавляючи темпу
Виконавши завдання-мінімум, команда Сергія Кучеренка продовжила свій переможний шлях аж до фіналу. У півфінальному протистоянні зі швейцарцями наші хлопці не дозволили віце-чемпіонам світу взяти реванш за поразку в групі. Ігровий час приніс нічию − 3:3 (у складі української збірної відзначилися Корнійчук, Назаренко та Євдокимов). А в післяматчевих пенальті вирішальним виявився сейв Володимира Гладченка, котрий парирував удар Майєра. Суперником по фіналу стала команда Португалії, яка переграла росіян − 6:5.
Перші − вперше
Навіть незважаючи на те, що на вирішальний поєдинок за формальний титул найкращої збірної Старого Світу (поки УЄФА розробляє проект офіційних чемпіонатів Європи) португальці вийшли без двох провідних гравців − Алана та Белхіора, вони являли собою грізну силу. Та на цю силу знайшлася інша − українська. Усе, що змогли зробити піренейці − це двічі поцілити у ворота Гладченка після штрафних. Наші ж забили чотири голи − двічі влучав Андрій Борсук, по разу − Зборовський і Євдокимов. Підсумок − 4:2 на користь збірної України.
Друга спроба
Отже, українська збірна з пляжного футболу вперше стала найкращою командою Європи та вдруге у своїй історії здобула право виступити у фінальному турнірі першості планети. Дебют припав на 2005 рік. Тоді наші земляки пробилися до чвертьфіналу, де поступилися тій-таки Португалії − майбутньому срібному призеру.