Меню фан сайт ФК Енергетик
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: Футболіст  
Форум » Українська ЛІга » Перша Ліга » Мілетій Бальчос про рішення виконкому ФФУ (Рішенням Виконкому ФФУ клуби поставлені у нелогічну ситуацію)
Мілетій Бальчос про рішення виконкому ФФУ
ФутболістДата: Субота, 24.07.2010, 16:50 | Повідомлення # 1
ФК КАРПАТИ ЯРЕМЧЕ
Група: Модератори
Повідомлень: 84
19 липня 2010 року відбувся Виконком ФФУ, рішенням якого було скасовано Постанову ХІХ Конференції ПФЛ щодо ліміту на молодих футболістів.

Нагадаємо, що на Конференції, яка відбулася 24 червня 2010 року, переважна більшість делегатів підтримала ініціативу про скасування ліміту на молодих футболістів.

Президент ПФЛ Мілетій Бальчос прокоментував для прес-служби Ліги рішення Виконкому ФФУ:

- В цілому Виконком розглядав актуальні питання сьогодення українського футболу. В центрі уваги була організація роботи Комітету арбітрів, яким наразі у якості куратора керує пан Колліна – фахівець, до чиєї компетенції входить діяльність Комітету та всього корпусу арбітрів. Думаю, що в перспективі арбітраж, завдяки професіоналізму та досвіду пана Колліни, буде піднято на якісно вищий рівень. Зокрема, під час свого виступу Колліна зауважив, що буквально з першого туру змагань внаслідок припущених помилок у проведенні матчів серед команд Прем’єр-ліги до деяких арбітрів застосовано серйозних заходів.

Щодо питань управління арбітражем, Колліна зазначив, що в Україні – безліч проблем, які потребують кардинальних рішень. Заходи щодо перегляду системи суддівства передбачені документами, які затвердив Виконком. Це й Регламент діяльності Комітету арбітрів, структура Комітету, підпорядкування діяльності інспекторів Комітету – так званих спостерігачів за роботою арбітрів.

Згідно з вищезазначеною документацією, новації чекають і на інші комітети ФФУ: ліквідовано Інспекторський комітет, а Комітету з питань стадіонів та безпеки проведення змагань доручено призначення делегатів та супровід їх діяльності. Чому саме цьому Комітету: функціональні обов’язки делегатів передбачають відповідальність за безпеку проведення змагань, організацію матчу, підготовку стадіону, готовність спортивної інфраструктури та інше. Зараз, звичайно, основний акцент буде зроблено на покращенні якості арбітражу. Тому, як інспектори, так і арбітри будуть підпорядковані одному Комітету, адже, в принципі, вони виконують єдине завдання. В певній мірі це повинно підвищити відповідальність інспекторів, які будуть контролювати роботу арбітрів та оцінювати її підсумки.

Крім цього, було розглянуто питання щодо ліміту на молодих футболістів. Як відомо, після детального обговорення на Конференції було прийнято рішення вилучити з Регламенту норму, яка передбачала обов’язкову присутність в складі команди під час матчу футболістів віком від 90-го р. н. Звичайно, виключним правом Виконкому ФФУ є затвердження регламентних документів ПФЛ, які мають відношення до організації та проведення змагань. Це статутна норма і цю норму треба виконувати. Але в даному випадку мені здається, що Виконком, можливо, не до кінця зрозумів позицію клубів. Не хочу казати, що члени Виконкому ігнорують рішення клубів, не беручи до уваги думку людей, які безпосередньо готують футболістів, організовують змагання та їх проводять. Якщо Конференція приймала таке рішення та його затверджувала, то, звісно, для цього є підстави й аргументи, а також певний досвід проведення змагань, який свідчить про недоцільність застосування такої норми.

Крім того, можливо Виконкому потрібно було врахувати те, що ПФЛ, Комітет з розвитку юнацького футболу та Комітет професіонального футболу ФФУ утворили робочу групу, яка повинна була опрацювати пропозиції з підготовки молодих футболістів. Члени робочої групи дійшли до висновку, що це питання має бути розглянуто більш глобально, для чого необхідно розробити програму розвитку молодіжного футболу, над чим вони вже почали працювати. На моє переконання, концептуальний підхід до залучення у змагання молодих футболістів – дуже важливий, і насамперед вимагає розроблення відповідної схеми змагань. Це можуть бути турніри, а в перспективі – організація змагань серед молодіжних команд клубів першої ліги. Імовірно, це буде проведення змагань на "Кубок Ліги" із залученням молодіжних команд. Тобто, є різні варіанти, схеми і потрібно знайти оптимальне рішення, яке можна буде реалізувати, враховуючи фінансові можливості клубів, та резерви спортивних баз. Ця програма – перспективна і має бути розрахована не на один рік.

Наразі підкреслю, що в жодній країні світу ліміту на молодих футболістів не існує, про що я говорив на Виконкомі. В радянські часи дійсно була запроваджена така норма. Але через два роки від неї відмовилися як від безперспективної. Мені здається, що це можна було взяти до уваги. Але Виконком, користуючись виключним правом затверджувати регламентні документи вищих органів управління футбольних асоціацій в Україні, скасував постанову Конференції. Висловлювати відповідні заперечення досить складно. І якщо Виконком прийняв таке рішення, то нам залишається одне – реалізовувати постанову, адже ухилення від виконання рішення призведе до утворення серйозної конфронтації, яка нікому не потрібна. Проте, клуби непокоїть не стільки питання ліміту на молодих футболістів, скільки значення для Виконкому думки клубів та постанови, які приймає вищий орган управління ПФЛ – Конференція. Керівники клубів ставлять мені як президенту запитання: навіщо ми збираємося, приймаємо концептуальні рішення, якщо Виконком їх відміняє? Зараз ми просто поставлені перед фактом, що за будь-яких обставин ми повинні його виконувати.

Аргументи та факти

- Основним аргументом було те, що футболісти-випускники ДЮФШ ніде не задіяні. Стосовно цього я хочу навести деяку статистику. Коли Конференція прийняла рішення відмінити цю регламентну норму, багато розмов велося про значне зменшення кількості молодих футболістів, яких клуби заявляють для участі у змаганнях. Ми провели аналіз заявки першої ліги на сезони 2009/2010 рр. та 2010/2011 рр. Згідно зі статистичними даними, у 2009 році було заявлено 29 футболістів 1990 р. н., а в 2010 році – 37. 1991 року народження – 16, у 2010 р. – 29 футболістів. Найцікавіші дані стосуються 17-річних гравців, про яких йшлося на Виконкомі: 1992 р. н. було заявлено 7 футболістів, а цього року – 28. 1993 р. н. – 1 і відповідно у 2010 році – 5 футболістів. Відповідні дані ми підготуємо та вивчимо й по другій лізі після завершення заявки. Вважаю, вона теж буде свідчити про значне збільшення кількості молодих футболістів у складах команд.

Звичайно, рішення ми будемо виконувати, але клуби поставлені у дещо нелогічну ситуацію. Перша ліга вже розпочала змагання. Наведу приклад: припустимо, у ФК "Титан" Армянськ штатним розкладом передбачено 25 футболістів, згідно з яким укомплектовано команду, з усіма підписано контракти. Зараз, через скасування рішення Конференції їм доведеться переглядати штатний розклад або розривати контракти з футболістами, які вже задіяні та замість них брати інших. Якщо в односторонньому порядку розривається контракт між клубом та футболістом, то клубу відповідно потрібно виплатити компенсацію, що призводить до невигідних фінансових наслідків для клубу. Це стосується не тільки "Титану", а й багатьох клубів першої та другої ліг.

На мою думку, якщо ми розпочали працювати над розробленням молодіжної програми, то у цьому сезоні Федерація могла б зробити паузу та піти клубам назустріч. Але, на жаль, Виконком ФФУ рішення прийняв.

Власний досвід

- Я працював тренером майже дванадцять років. Команда, в якій були футболісти віком від 18 до 20 років. Це базова команда львівського СКА (Спортивний клуб армії) Прикарпатського військового округу.

Розуміючи та знаючи психологію футболістів, думки тренерів, з якими мені приходиться спілкуватися майже щодня, хочу сказати, що важливу роль відіграє мотивація. У відповідності до норми Регламенту змагань, футболіст 17 або 18 років, якого беруть в команду, знає, що в нього є стабільне місце в основному складі, він отримає зарплату та преміальні. Разом з тим, футболіст, який міг би виконувати більш серйозне завдання на певній позиції, тобто за віком старший і більш підготовлений за рівнем майстерності, сидить на лаві запасних і майже нічого не отримує. Футболістів, що мають, скажімо так, "броню" на місце в основному складі, складно мотивувати. Тренери вимагають в нього працювати над собою, зростати у рівні майстерності тощо, але він підсвідомо буде думати про те, що в нього є місце в основному складі. Мені важко назвати прізвища футболістів, що пройшли через цю норму і грали в складах першої та другої ліг, а потім, підвищивши рівень майстерності, були репрезентовані в провідних клубах України і в нашій Національній збірній. Тобто хочу підкреслити, що на першому місці повинна бути мотивація.

Виростити власний резерв

- Мова про молодих футболістів йшла частково в Прем’єр-лізі: було прийнято рішення провести першість серед молодіжних складів. Так, це – перспективно. Молоді футболісти весь час у грі та отримують належну ігрову практику. Я вважаю, що нам це поступово необхідно запроваджувати у першій лізі.

Стосовно клубів першої та другої ліг: згідно з Регламентом і з атестаційними нормами, молодіжні та дитячо-юнацькі команди повинні брати участь у змаганнях серед команд Дитячо-юнацької футбольної ліги України.

Ми знаємо, що згідно з Положенням про атестування футбольних клубів передбачається обов’язкова наявність своїх дитячо-юнацьких спортивних закладів. Якщо ми будемо ставити на перспективу питання про започаткування молодіжних змагань, тоді клуби будуть більш продуктивно працювати. Насамперед, керуючись необхідністю дотримуватися норм атестування клубів. Тобто, це та перспектива, що може позитивно вплинути на зростання якості підготовки молодих футболістів.

Звичайно, такі футбольні клуби як "Динамо", "Шахтар", "Дніпро", "Металіст", що мають серйозні дитячо-юнацькі заклади, з легкістю вирішують ці питання, будучи зацікавленими у розширенні власних резервів. Не для кого не секрет, що тут присутня й комерційна складова.

Ті клуби першої та другої ліг, що не в змозі поповнити свої склади повноцінними гравцями віком, що передбачений Регламентом, змушені будуть орендувати футболістів у цих клубів. Зрозуміло, для клубів-орендодавців це буде фінансово вигідно.

На жаль, клуби першої та особливо другої ліг в більшості своїй фінансово не зовсім стабільні. Але потрібно починати діяти у цьому напрямі, а не чекати, коли настануть кращі часи. Поступово застосовувати заходи, які серйозно впливатимуть на спортивну діяльність молодих футболістів. Якщо ми зараз не зможемо започаткувати змагання серед молодіжних команд, то ми можемо проводити, наприклад, молодіжні турніри, першим кроком у цьому напрямі могло б бути проведення змагання "Кубок Ліги" за участі команд клубів ПФЛ, у складі яких виступатимуть від 2 до 4 молодих вихованців клубу. Тобто, я ще раз хочу сказати, що ми розпочали роботу з розвитку молодіжного футболу, але у зв’язку з прийнятим рішенням Виконкому ФФУ, роботу дещо призупинено. Але, незважаючи на це, ми до цієї теми обов’язково повернемося та продовжимо опрацювання пропозицій.

Як діяти далі

- Комітет професіонального футболу проаналізував аналітичну довідку, пропозиції УЄФА та ЄПФЛ стосовно розвитку молодіжного футболу та надав його до ПФЛ. Ми узгодили та обговорили її зміст з керівником Комітету професіонального футболу Біденком А. Д. Звичайно, дещо було скориговано з урахуванням наших реалій, після чого ми направили ці документи до клубів для ознайомлення.

Вихід із ситуації у нас один - виконувати рішення Виконкому ФФУ та ввійти в діалог з керівництвом Федерації стосовно пошуку механізму його виконання і можливого компромісного рішення з урахуванням інтересів клубів. Це по-перше. А по-друге, потрібно, незважаючи ні на що, шукати інші форми залучення молодих футболістів до змагань. В основу цього має бути покладена програма розвитку молодіжного футболу. Деякі пропозиції я вже вніс до цієї програми, але я кажу, що зараз дещо призупинився цей процес, поки що направили документи до клубів, після чого ми проаналізуємо їхню думку з цього приводу і будемо працювати далі.


 
lukaДата: Вівторок, 06.09.2011, 12:50 | Повідомлення # 2
АПОСТОЛ
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1237
Прикріплення: 4369337.jpg(2.8 Kb)
---СЛАВА НАЦІЇ - СМЕРТЬ ВОРОГАМ!!!---
--Все, що не вбиває - робить нас сильнішими--
 
lukaДата: Вівторок, 06.09.2011, 15:30 | Повідомлення # 3
АПОСТОЛ
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1237
Прикріплення: 6442747.jpg(31.2 Kb)
---СЛАВА НАЦІЇ - СМЕРТЬ ВОРОГАМ!!!---
--Все, що не вбиває - робить нас сильнішими--
 
lukaДата: Вівторок, 06.09.2011, 15:35 | Повідомлення # 4
АПОСТОЛ
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1237
Прикріплення: 3652564.jpg(22.9 Kb)
---СЛАВА НАЦІЇ - СМЕРТЬ ВОРОГАМ!!!---
--Все, що не вбиває - робить нас сильнішими--
 
lukaДата: Пятниця, 11.04.2014, 22:36 | Повідомлення # 5
АПОСТОЛ
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1237
Прикріплення: 4681240.jpg(13.8 Kb)
---СЛАВА НАЦІЇ - СМЕРТЬ ВОРОГАМ!!!---
--Все, що не вбиває - робить нас сильнішими--
 
Форум » Українська ЛІга » Перша Ліга » Мілетій Бальчос про рішення виконкому ФФУ (Рішенням Виконкому ФФУ клуби поставлені у нелогічну ситуацію)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Made by Ярослав Бацала, Микола Бацала and Руслан Терлецький; 24.02.2009 - 2021